درخواست منو
تاریخ حدودی مراسم

چگونه هزینه های مراسم عروسی را مدیریت کنیم؟

تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۴۰۱
دسته بندی:    ,

رؤیایی‌ترین شب زندگی هر زوجی بی‌شک مراسم عروسی می‌باشد، این مراسم نقطه عطفی برای شروع یک زندگی جدید و مشترک می‌باشد؛ از این رو برنامه ریزی را می‌توان در این روند امری مهم و ضروری دانست، در روند برگزاری مراسم عروسی این موضوع که چگونه هزینه‌های مراسم عروسی را مدیریت کنیم؟ ممکن است ذهنتان را درگیر خود کرده باشد.

چگونه هزینه های مراسم عروسی را مدیریت کنیم؟

چگونه هزینه های مراسم عروسی را مدیریت کنیم؟

ما می‌توانیم به شما اطمینان دهیم که با راهکاری ساده اما هوشمندانه می‌توانید این عمل سخت را به ساده‌ترین شکل ممکن سازماندهی کنید، تنها کافی است وقت خود را به این کار اختصاص دهید و تمام شرایط را به طور کامل زیر ذره‌بین سلیقه‌ی خود ببرید، مابقی مدیریت هزینه را به ما بسپرید ما تمام ترفند‌های مدیریت هزینه مراسم عروسی را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد.

بدون برنامه‌ریزی حتی زندگی روزمره انسان‌ها هم بی‌دردسر پیش نمی‌روند چه برسد به مراسم عروسی که کوچک‌ترین اشتباه می‌تواند آسیب‌های جبران ناپذیری را به رویایی‌ترین شب زندگی‌تان بزند، از این رو اولین و آخرین قدم برای ساختن شبی زیبا برنامه ریزی درست و اصولی می‌باشد.

در روند برنامه‌ریزی هیچ معیاری به جز‌‌ء‌ اعداد و ارقام نمی‌تواند به ساختار ذهنی ما نظم ببخشد از این رو بهتر است اولویت بندی خود را برای برنامه‌ریزی مراسم عروسی خود را با اعداد مشخص کنید.

در ادامه قصد داریم به شما عزیزان نحوه پدید آوردن جدولی بی‌نقص که می‌تواند نقشه راه شما برای برگزاری مراسم فراهم می‌کند را شرح دهیم و اولویت بندی المان‌ها را با اعداد ارقام نشان می‌دهیم؛ با ما همراه باشید.

  1. محل برگزاری مراسم عروسی و پذیرایی “۴۰٪”

برنامه‌ریزی مراسم عروسی به دو بخش مهم “برای شما” و “برای آن‌ها” تقسیم میشود؛ و در این بین بیشتر سهم نصیب مهمانان‌تان می‌شود،‌ پیدا کردن محفلی باشکوه برای برگزاری مراسم عروسی و همچنین پذیرایی بی‌نقص در این بین ۴۰٪ لیست‌تان را به خود اختصاص می‌دهد.

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم در یک دفتر و یا در یک فایل اکسل تمام این المان‌ها را سازماندهی کنید و سهم هر کدام را مشخص کنید و در زیر هرکدام ریز جزییات آن ها را ذکر کنید،‌ تا نقشه راه شما به بی‌نقص‌ترین شکل ممکن فراهم شود.

هزینه های مراسم عروسی

در زیر اولین معیار که مهم‌ترین ‌آن‌ها می‌باشد، شما می‌بایست محفلی که می‌خواهید در آن مراسم خود را برگزار کنید را انتخاب کنید و حدود هزینه را مشخص کنید به عنوان مثال شما می‌توانید مراسم خود را در باغ تالار، تالار، باغ عمارت و … برگزار کنید که هرکدام به طور جداگانه هزینه‌ی خاصی را در بر می‌گیرد.

بعد از شما ریز هزینه‌های پذیرایی خود را تا سقف ۴۰٪ را تعیین کنید؛‌ پذیرایی را می‌توان مهم‌ترین معیار در روند برگزاری مراسم عروسی دانست.

  1. عکاس و فیلم‌بردار “۱۵٪”

ثبت خاطرات رؤیایی‌ترین شب زندگی‌تان می‌تواند آلبوم عکس عروسی کاملی را به شما هدیه بدهد، از این رو در انتخاب این المان مهم و ضروری حساسیت زیادی را به خرج دهید.

به همین دلیل می‌باشد که بهتر است ۱۵٪ از کل بودجه خود را به استفاده از تیم عکاس و فیلمبردار حرفه‌ای اختصاص دهید.

  1. لباس عروس و زیبایی “۵٪”

انتخاب یک لباس عروس زیبا و بهره‌گیری از بهترین آرایشگاه برای هر عروس خانمی از المان‌های بسیار مهم و حیاتی می‌باشد، اما بی‌گدار به آب زدن ممکن است آسیب‌هایی مهم‌تر از طرح لباس عروس و آرایشگاه به مراسم عروسی شما بزند.

از این رو بهتر است در همان ابتدا ۵٪ از بودجه کل مراسم خود را به این دو معیار اختصاص دهید و تمام انتخاب‌های خود را از همان ابتدا در چهارچوب رقمی مشخص نهایی کنید.

در زیر این ستون تنها قیمت لباس عروس و آرایشگاه را درج نکنید، بلکه بهتر است تمام معیارهای وابسته مانند اکسسوری لباس عروس، تاج و… را در این لیست جایی دهید.

  1. موسیقی و سرگرمی “۱۰٪”

فراهم سازی اوقات خوش برای مهمانان یکی از مهم‌ترین المان‌هایی می‌باشد که تأثیر مستقیم بر کیفیت برگزاری مراسم عروسی دارد، از این رو بهتر است در انتخاب دی‌جی، انتخاب آهنگ زیبا برای مراسم عروسی خود و برنامه‌های سرگرم کننده حساسیت زیای به خرج دهید، اما فراموش نکنید که شما می‌بایست تمام این تصمیم ها را فقط با احتساب ۱۰٪ از بودجه خود نهایی کنید.

  1. گل و اجاره ماشین “۱۰٪”

بعضی از زوجین تصمیم بر اجاره و رنت ماشین عروس برای باشکوه‌تر برگزار شدن مراسم خود می‌گیرند، از این رو بهتر است بودجه‌ای را برای این کار در نظر بگیرید و همچنین اگر تصمیم بر استفاده از ماشین شخصی خود هم دارید، می‌بایست هزینه‌ای را برای گل‌آرایی ماشین در نظر بگیرید.

مدیریت هزینه برگزاری مراسم عروسی

  1. هدایا و گیفت “۲٪”

ثبت یک یادگاری هرچند کوچک می‌تواند برای مهمانان‌تان المان جذابی باشد، از این بهتر است مقدار کمی از بودجه مراسم عروسی خود را به هدایا و گیفت برای مهمانان‌تان اختصاص دهید.

  1. کیک عروسی “۲٪”

از آن‌جایی که کیک عروسی می‌تواند هم بر کیفیت مراسم و هم در کیفیت عکس‌های شما تأثیرگذار باشد؛ ۲٪ از کل بودجه خود را به سفارش کیک عروسی اختصاص دهید.

  1. دکوارسیون و دیزایین “۱۰٪”

دیزایین محل برگزاری مراسم عروسی‌تان معیاری مهم و ضروری می‌باشد که شما عزیزان می‌توانید بخشی ازبودجه خود را به دیزایین بی‌نقص اختصاص دهید تا در نهایت شبی زیبا و باشکوه را برای خود وعزیزانتان بسازید.

تالار کیان

  1. کارت دعوت عروسی “۳٪”

اولین دیدگاه مهمانان شما نسبت به مراسم عروسی‌تان با کارت دعوت عروسی شما شکل می‌گیرد که شما می‌بایست در انتخاب آن حساسیت زیادی را به خرج دهید.

شما می‌توانید برای دعوت مهمانان خود از کارت دیجیتال عروسی، کارت دعوت پلکسی گلاس، کارت عروسی لیزری و… استفاده کنید، که انتخاب این المان‌ها نسبت مستقیم با سلیقه‌ی شما عزیزان دارد.

  1. دسته گل عروس “۳٪”

دسته گل مصنوعی عروس هم معیاری مهم در روند برگزاری مراسم عروسی می‌باشد، که شما می‌توانید ۲٪ از بودجه کل خود را برای تهیه دسته گل عروس مصنوعی و طبیعی اختصاص دهید.